Bikini bölgesi kararması kadınların estetik güzellik olarak çare aradıkları, hormonal veya çeşitli uygulamalardan kaynaklanan bir cilt sorunudur. Genital bölgede oluşan kararmış görünüm, öz güven sorunlarının yanında cinsel hayatta çekingenlik duygusu kaynaklı problemlere neden olabilmektedir. Bu istenmeyen görünümle pek çok mücadele metodu olsa da en etkili ve sağlıklı çözüm yolu Lazerle Genital Bölge Beyazlatma uygulamalarıdır.

Bikini bölgesi kararması ani gelişen bir durumsa hormon dengesindeki değişimlere işaret edebilir. Ayrıca uzun süre ağda ve jilet kullanımının neden olduğu deformasyon da ölü deri hücrelerindeki artışa bağlı kararmış görünüme neden olabilir.


Bikini Bölgesi Kararması Neden Olur?

Bikini bölgesi kararması kişinin normal cilt tonundan daha fazla koyu ve adeta kirli görünüme sahip bir estetik kusurdur.
  • Cilt tipine göre oluşabilen kuruluk
  • Dış faktörlere bağlı olmayan genital yatkınlık
  • Hormon dengesindeki değişimler
  • Beslenme alışkanlıkları ve aşırı kilo değişimleri
  • Ağda ve jilet etkisiyle oluşan ölü deriler
  • Yanlış Epilasyon uygulamaları
  • Kalitesiz iç çamaşırı
  • Terlemeye meyilli yapı
  • Cilde olumsuz yansıyan vitamin eksiklikleri
  • Hamilelik, doğum sürecinin etkileri
gibi faktörler genital bölgede kararmış cilt yapısına neden olabilmektedir.


Bikini Bölgesi Beyazlatma

Bikini bölgesi kararması estetik görünüm olarak sizi rahatsız ediyorsa bikini bölgesi beyazlatma lazer tedavisi ile arzu ettiğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden araştırma yapan hastalarımız limon suyu, karbonat, salatalık suyu, aloe vera, domates, badem, süt, sandal ağacı gibi doğal çözüm yollarıyla karşılaştıklarını belirtiyorlar. Öncelikle genital bölge her insanın en hassas bölgesidir. Bu bölgedeki dermatolojik problemler çok ciddi rahatsızlıklara kapı açabilir.

Diğer yandan cilt tipi herkes için farklılıklar içeren dengelere sahiptir. Birine herhangi bir alerjik etken yapmayan bilinçsiz uygulama başka birinde alerjik reaksiyona neden olabilir. Bu nedenle cilt sorunlarında uzman doktor tavsiyesi almadan uygulama yolları aramak; başka sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda bırakabilir.

Kliniğimizde uygulanan lazerle vajina beyazlatma işlemi son derece zahmetsiz olup herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tedavi süresi de oldukça kısa olan yöntem hakkında detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.


Koltuk Altı Ve Bikini Bölgesi Kararması Bitkisel Çözüm

Kararmış cilt yapısına olumlu etkide bulunan bitkisel kürler kadınlar tarafından sıkça sorulan ve araştırılan bir konudur. Ancak göz önünde bulundurulması gereken vajina ve çevresi gibi vücudun en hassas cilt yapısına sahip bölgelerinde doğal ya da kimyasal yanlış uygulamalar istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Bilinçsiz kullanımlarda farklı cilt problemlerinin yaşanması da ihtimal dahilindedir.
bikini bölgesi kararması neden olur

Bu nedenle özellikle Bikini bölgesi kararması problemlerine çözüm ararken uzman doktorlara danışarak bilgi almanız daha doğru bir adım olacaktır. Her insanın cilt tipi farklı olabileceği için uygulanan yöntemlerin sonuçları da birbirinden farklı olabilmektedir.


Bikini Bölgesi Kararması Lazer Tedavi

Lazerle vajina beyazlatma olarak da bilinen tedavi 10-15 dk gibi oldukça kısa sürelerde gerçekleştirilir. Cilt tipine ve kararmış görünümün durumuna göre 2-3 seanslık uygulamalar, oldukça zahmetsiz ve kalıcı etkide bulunabilmektedir.

Hücrelerin salgıladığı melanin pigmentleri, kararmış görünüme neden olan başlıca faktördür. Lazerle genital bölge beyazlatma tedavisinde, pigmentlerin tahribi ile yeniden oluşumunun önüne geçilmektedir. Bu sayede de normal cilt yapısına kavuşulması sağlanmaktadır.

Ankara Çankaya lokasyonunda bulunan muayenehanemizde Er-YAG Lazer uygulaması ile cilt tipinize özel ışın yoğunluğu ayarlanarak, son derece etkili sonuçlar alınmaktadır. Telefon numaralarımızdan randevu alarak genital bölge ağartma tedavisiyle ilgili detaylı bilgi alabilir, 10-15 dk. gibi kısa seans süresiyle estetik görünüme kavuşabilirsiniz.

Vajinal Estetik