VAJİNAL ESTETİK

Ankara Vajinal Estetik ( Genital Estetik ) Tedavisi  |  Op. Dr. İlhami Atılgan


Vajinal Estetik, tüm diğer estetik alanları gibi oldukça doğal sebeplerden ihtiyaç duyulan ve günümüz koşullarında son derece zahmetsiz olarak atlatılabilen tıbbi operasyonlardır. Güzellik her ne kadar göreceli bir kavram da olsa insanlığın en doğal arzularından biri konumundadır. Kadınlar her açıdan kusursuz ve kendilerini rahat hissettikleri mükemmel bir görünüşe sahip olmak isterler. İşte bu nedenle burun estetiği, dudak estetiği gibi vajinal estetik de rağabet gören bir estetik dalı olup bazı kişilerde fiziksel rahatsızlıklardan dolayı zorunlu bir müdahale de olabilmektedir.
 

Vajinanın Güzel Görünmesi İçin


Kadın cinsel organı(vajina) hamilelik, normal doğum, doğum sırasında oluşabilen yırtıkların zamanın da tam ve doğru onarılamaması, iri bebek doğurma, kilo alıp-verme, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş ilerlemesi gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilmektedir. Bunun sonucu olarak vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Vajina daraltma ihtiyacı duyan kadınlar cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve özgüven problemi yaşayabilmektedirler.
 
Yakın zamana kadar kadınların cinsel problemlerinin neredeyse tamamının temelinde psikolojik kaygılar olduğu düşünülüyordu. Ancak fiziksel sorunların olduğunun kabul edilmesi ile birlikte; en az psikolojik sorunlar kadar cinsel yaşamı, ilişki huzurunu ve sosyal hayat mutluluğunu olumsuz etkileyebilmektedir. “Vajina estetiği”nde en etkin ve güvenilir tedavi yöntemi olan lazer tedavisi, Çankaya’da bulunan kliniğimizde uygulanmakta ve cerrahi müdahaleye gerek duyulmadan tedavi edilebilmektedir.
 

Labioplasti Ameliyatı (iç dudak ameliyatı)


Genital bölge ile ilgili estetik operasyonlardan en sık uygulananları labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) ve vajina daraltma işlemleridir. Cinsel estetik ameliyatlardan biri olan labiumların düzeltilmesi operasyonlarına“labioplasti” adı verilir. Küçük dudaklar (labium minus), büyük dudakların arasında ince deri kıvrımı şeklinde uzanır ve klitorisi örterler. Küçük dudaklar belli belirsiz bir kıvrım halinde arkaya doğru küçülürler. Bazı kadınlarda iç dudakların, dış dudaklardan dışarı sarkacak şekilde uzun olması tıbbi sorun yaratmasa da estetik görünümü bozmaktadır. Doğuştan yaşanılabildiği gibi doğumdan sonra ya da aşırı kilo alıp verme sonucu da oluşabilen bu durum cinsel hayatı zorlaştırmakta, sorunlara neden olmaktadır.


Vajinal Estetik Öncesi Sonrası


Vajinal Estetik Öncesi Sonrası hakkında net bir yorumda bulunabilmek için rahatsızlığın ana kaynağını tespit etmek gerekir. Tedavi öncesi hem fiziksel ağrı, enfeksiyon vb. şikayetler görülmekte hem de psikolojik endişe ve kaygılar çeşitli sıkıntılara yol açmaktadır. Başarılı bir vajinal estetik sonrası hastaların yorumları, kendilerini çok daha fazla özgüvenli hissettikleri yönünde olmaktadır.
Genital bölge ile ilgili problemler hastalar açısından iki ana başlık altında toparlanabilir:
  1. Fiziksel rahatsızlığa neden olan sorunlar
  2. Sadece görünüş-estetik kaygısı oluşturan durumlar


Fiziksel Rahatsızlığa Neden olan Sorunlar


Genital bölge operasyonlarına ihtiyaç duyulmasına neden olan fiziksel problemlerde kadın, cinsel yaşamından sosyal hayatına kadar mutsuz olduğu durumlarla karşılaşabilmektedir. Bu durumlara örnek verecek olursak:
  • Kadınlarda en çok karşılaşılan genital bölge rahatsızlıklarından biri iç dudakların (labium minus) dış dudaklardan daha büyük olmasıdır. Bu yapıda genital bölgenin sürekli ıslak kalması kaynaklı enfeksiyon rahatsızlıkları görülür.
  • Dışarı doğru sarkan iç dudakların, cinsel ilişkide ağrıya neden olabilecek yapıda olması da karşılaşılan diğer bir durumdur.
  • Boyut olarak çok küçük yapıdaki klitoris cinsel ilişkide tatminsizlik sorunlarını beraberinde getirir. Etrafındaki deri tabakasının klitorisi kapatması ise diğer bir olumsuz faktördür.
  • Doğal boyutlarından daha fazla olan büyüklük veya deri sarkmasının yanında aşırı zayıflık veya kilo kaybı da pubis sorunlarına neden olur.
  • Hamilelik, doğum, kilo alımı gibi durumlarda sıkça rastlanılan vajinal kanalda deformasyon ve genişlemeler yine cinsel ilişki problemlerine yol açar.
 

Estetik Kaygısı Oluşturan Durumlar


Genital bölgede herhangi bir fiziksel rahatsızlık yaşanmaması önemli bir sağlık faktörüdür. Ancak göze hoş gelmeyen her görüntü de en az fiziksel problemler kadar rahatsız edici olabilmektedir. İç dudakların dış dudaklardan dışarı doğru sarkması, giyim konusunda kadının kendini rahat hissetmemesine neden olur. Dar kıyafetlerin giyiminde, mayo veya bikini seçiminde estetik durmayan görüntülerle karşılaşılabilir.
Yine labiumlardaki asimetrik yapılar, genital bölgede kararma gibi cilt yapısındaki problemler görünüm bozukluğuna neden olacağı için kendine güven duygusunu zedeleyebilir.
Tüm bu sorunlarla mücadele etmenin, daha sağlıklı ve mutlu bir görünüme kavuşmanın en etkili çözüm yolu lazer yöntemi ile yapılan zahmetsiz tedavilerdir.

 

Kimler Vajina Estetiği Olabilir?


Evli, bekar, doğum yapmış veya yapmamış fark etmeksizin dileyen herkes vajina estetiği (Cinsel organ estetiği) yaptırabilmektedir. Bu operasyonlar kızlık zarına zarar vermemekte, cinsel ilişkiye, orgazma, gebe kalmaya veya doğum yapmaya herhangi bir engel oluşturmamaktadır. Ayrıca merak edildiği üzere operasyondan sonra idrar yapma ile ilgili bir sorun da yaşanmamaktadır.
 

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)


Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. “Rahim daraltma” ya da Vajinal Cinsel Estetik, ilerleyen yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik bir uygulamadır. Vajina gevşemesi yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda alt genital bölgede bulunan kas ile yumuşak dokuların(Vajina mukuzası) gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır. Cinsel estetik alanında önemli bir yeri olan vajen daraltma ya da vajen yenileme operasyonunda cerrahi olarak vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş olan kas yapıları dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir. Ancak günümüzde bu cerrahi müdahalenin yerine lazer ile tedavi tercih edilmekte olup, çok daha zahmetsiz ve etkili bir çözüm sağlanabilmektedir.
 

Neden Lazerle Vajina Daraltma?


Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalarla ancak giriş kısmındaki birkaç cm’lik alanda etkili olmaktadır. Oysa kliniğimizde Er-YAG lazer (Erbium Yttrium Aluminium Garnet) ile vajinal daraltma işlemi yapılabilmekte; vajinal kanalın tümünü sıkılaştırmakta dolayısıyla rahim ağzından vajina girişine kadar olan 10 cm lik  alana etkili olmaktadır. Böylece vajinal mukuzada kollajenizasyonun uyarılmadığı tek bir alan kalmamaktadır.
 

Vajinal kanal boydan boya daha genç bir dokusal yapıya ve anatomiye kavuşmaktadır. Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde; Fotona Er-YAG lazer vajinoplasti uygulaması yapılarak son derece zahmetsiz öglen tatil arasında dahi yapılabilecek anestezi ve ilaç kullanmayı gerektirmeyen bir tedavi deneyimi sağlanmaktadır.
 
Cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal bölgede yüzeysel sinir kesileri olmamakta, böylece vajinal duyarlılık azalmamakta ve erkek cinsel organının vajina içinde yarattığı basınç, hastalar tarafından daha iyi hissedilebilmektedir. Hastanın cinsel doyuma ulaşması bu nedenle belirgin derecede artmaktadır. Telefon numaralarımızdan randevu alarak detaylı bilgi alabilir, tedavi sürecinizle ilgili doktorumuza danışabilirsiniz.


 

Bunları Gördünüz mü?

Vajinal Daraltma (Vajinoplasti)

Kadın cinsel organları hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir.

Ankara Vajinal Sıkılaşma: Er-Yağ Lazer

Ankara Vajinal Sıkılaşma operasyonları için Op. Dr. İlhami Atılgan muayenehanesinde Er-YAG Lazer ile ağrısız, anestezi almadan ayakta uygulama yapılmaktadır.

Neden lazer vajinal daraltma

Vajina yaklaşık 10 cm’lik bir kanal olmasına rağmen cerrahi uygulamalar ancak giriş birkaç cm’lik kısmına etkili olmaktadır. Oysa günümüzde Er:YAG lazer ile vajinal daraltma işlemi vajinal kanalın tümünü sıkılaştırmakta yani rahim ağzından vajina girişine kadar etkili olmaktadır.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Dr İlhami Atılgan tarafından yapılan lazerle idrar kaçırma tedavisi sonrasında şikayetler yaklaşık 6 haftada %65, 6 ayda %97 oranında geçer.

Labioplasti

Labioplasti, iç dudak küçültme ameliyatıdır ve ihtiyaç duyulma nedenleri irsi veya estetik görünüm olarak değişebilmektedir. Zamanla kadın genital bölgesinde vajeni dıştan saran iç dudaklarda sarkmalar meydana gelebilir.

Cinsel Haz ve Tatminsizlik

Vajina daraltma operasyonu geçirdikten sonra ameliyat öncesi yaşanan cinsel hayatın kalitesinde olumlu yönde bir değişim olduğu gözlemlenmiştir.

Vajinal sıkılaştırma nasıl yapılır

Vajinal sıkıştırma nasıl yapılır konusu kadınlar tarafından artık farkındalığı olan ve ihtiyaç duyulan bir konu. Oysa geçmiş yıllarda bir çok estetik operasyon…

Vajinal Estetik Öncesi Sonrası

Vajinal Estetik Öncesi Sonrası, görünümdeki değişikliğin yanında iyileşme süreci ve yan etkilerinin olup olmadığı en çok merak edilen konular arasındadır. Genital Estetik evli, bekar, doğum yapmış veya yapmamış fark etmeksizin dileyen herkes için yapılabilmektedir.

Ayakta İdrar Kaçırma Tedavisi

Ayakta İdrar Kaçırma Tedavisi, günlük yaşamı son derece olumsuz etkileyen Üriner inkontinans problemine zahmetsiz ve cerrahi müdahale gerektirmeyen lazer tedavisiyle gerçekleştirilmektedir.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital Bölge Beyazlatma ve Bikini Bölgesi Renk Açma, kararan cilt yapısını ortadan kaldırarak çok daha estetik bir görünüme sahip olunmasını sağlıyor.

Kızlık Zarı Muayenesi Ankara

Kızlık zarı muayenesi Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde yaklaşık 5 dk. süren zahmetsiz bir jinekolojik tetkiktir … herhangi bir tıbbi alet kullanılmasına da gerek yoktur.

Lazerle Vajina Estetiği

Lazerle vajina estetiği, genital bölge görünümüne özen gösteren kadınlar için en zahmetsiz ve etkili çözüm yöntemidir. Fotona Er-YAG lazer vajinoplasti uygulaması

Lazerle Labioplasti

Lazerle Labioplasti Ankara Çankaya'daki muayenehanemizde Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından 1 seans uygulanarak başarıyla gerçekleştirilen bir genital bölge operasyonudur.

Lazerle Vajinoplasti

Lazerle Vajinoplasti, vajina daraltma ameliyatına göre çok daha etkili ve zahmetsiz bir genital bölge estetik operasyonudur.

Vajinal Estetik Ankara

Vajinal Estetik Ankara Çankaya’daki muayenehanemizde, alanının en tecrübeli doktorlarından olan Op. Dr. İlhami Atılgan tarafından uygulanmaktadır.

Kimler Vajina Estetiği Olabilir

Kimler Vajina Estetiği Olabilir konusunda herhangi bir özel kısıtlama bulunmamaktadır. Kendi özgür iradesine sahip, 18 yaşını doldurmuş, evli ya da bekâr

Bikini Bölgesi Kararması

Bikini bölgesi kararması kadınların estetik güzellik olarak çare aradıkları, hormonal veya çeşitli uygulamalardan kaynaklanan bir cilt sorunudur.

Klitoris Estetiği

Klitoris Estetiği, kadın cinsel organının üstünde ve labium minusların bittiği yerde yer alan genital bölgeye yapılan cerrahi müdahalelerdir.

Lazerle Genital Estetik Uygulamaları

Lazerle Genital Estetik Uygulamaları, artık sıklıkla tercih edilen ve oldukça zahmetsiz işlemlerle estetik görünüme sahip olmayı sağlayan operasyonlardır.

O Shot PRP Orgazm Tedavisi

O shot PRP Orgazm Tedavisi klitoris ve vajinal fonksiyonları canlandıran, ağrısız ve cerrahi müdahale olmayan doğal bir tedavi yöntemidir.

G Noktası Büyütme G Shot Tedavisi

Kadınlarda G noktasının daha erişilebilir yapıya getirilmesini sağlayan G Noktası Büyütme G Shot Tedavisi hakkında merak edilenler yazımızda.

P-Shot Tedavisi

Erkek cinsel sağlığı için neredeyse tek doğal çözüm yolu olan P-Shot Tedavisi, erektil disfonksiyon ve penis boyutu problemlerine çözüm sunmaktadır.

İç Dudak Sarkması Nedir

İç dudak sarkması nedir veya labioplasti ameliyatı nasıldır gibi sorular kadınlar tarafından merak edilen genital bölge estetik operasyonlarıdır.

Vajinal Daraltma Operasyonu

Başarı oranı yüksek lazerle vajinal daraltma operasyonu ile sarkmalara son verin. Ankara Çankaya’da kliniğimizde sağlığınıza kavuşun.

O Shot ve G shot Farkı Nedir?

İki yöntemin aynı işlevi var gibi görülse de aslında O shot ve G shot farkı nedir sorusunun cevabı çoğu kişi tarafından karıştırılmaktadır.

Vajinal Estetik Nedir?

Günümüzde estetik kaygıların artmasıyla birlikte, kadınlar vajinal estetik nedir sorusuyla hekimlere çok daha fazla başvurmaktadır.

G Shot ile G Noktası Uyarma

G shot ile G noktası uyarma uygulamaları vajina ön duvarındaki hassas bölgenin duyarlılığının arttırılmasına olanak sağlar.

Vajinoplasti ve Labioplasti Farkı

Kadınların vajina bölgelerinde görülen sarkmalar ve şekil bozuklukları için uygulanan yöntemlerdeki farklılar vajinoplasti ve labioplasti farkı sorusunu akıllara getiriyor.

Vajinal Lubrikasyon Nedir?

Cinsel birleşmeyi zorlaştıran, kadınlar için işkenceye döndüren vajinal kuruluk tedavisi Vajinal lubrikasyon nedir sorusunun cevabı için hemen tıklayın.

İlk Gece Korkusu

Eşlerin birbirinden uzaklaşmasına neden olan, kadınların en büyük problemlerinden ilk gece korkusu cinsel birleşmede korku ve kaygı yaratır.

Kimler O Shot Tedavisine İhtiyaç Duyar?

Cinsel tatminsizlik ve daha sağlıklı bir cinsel yaşam için ihtiyaç duyulan O Shot nedir, kimler O Shot tedavisine ihtiyaç duyar?

Anorgazmi Orgazm Olamama Tedavisi

Anorgazmi orgazm olamama tedavisi ile başarılı sonuçlar alın. Ankara Çankaya’daki kliniğimizdeki uygulamalar için tıklayın

G Noktası Büyütme

Yüzde yüz başarı oranına sahip G Shot tedavisi ile G Noktası Büyütme uygulaması için tıklayın.

Kimler G Noktası Büyütme Yaptırabilir?

Kimler G Noktası büyütme yaptırabilir? Başarılı sonuçları bulunan G Shot Tedavisi’ne yönelik Op. Dr. İlhami Atılgan Kliniği yöntemleri için tıklayın.

Perine Estetiği

Perine estetiği ile doğum sonrası oluşan problemlere son verin, vajina bölgesini eski görünümüne kavuşturun.