Ozon terapinin pek çok iyileştirici özelliği gözlemlenmiştir. Bağışıklık sistemine yardımcı olması, oksijenlerin doku ve organlara taşınması, ve virüsleri öldürücü özelliğinin bulunması birçok hastalığın tedavisinde olumlu sonuçlar alınmasına vesile olmuştur.

Tüp bebek tedavisine başlayan çiftlerin genel olarak yaşam kalitelerinde strese bağlı sıkıntılar görülebilmektedir. Son zamanlarda birçok sağlık alanında kullanılan ozon terapisi tüp bebek tedavisine başlayan hastalara da önerilmektedir. Hastalar bu sayede hem yaşadıkları stresten arınmış, hem de vücutlarını tüp bebek tedavisi için elverişle duruma getirmiş olurlar. Tüp bebek tedavisi gören çiftlerde yapılan ozon tedavisi birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Özellikle Poor Responder(Kötü veya azalmış over rezervi), tekrarlayan düşükler ve artmış hormon seviyeleri olan hastalarda Ozon tedavisinin faydaları bulunmakta dır.

Majör otohemoterapi( kan yolu)
Minör otohemoterapi(vaginal uygulama)   
Bu aşamalardan sonra çiftlerin tedavi süreçlerinde büyük oranda gelişmenin olduğu kayıtlara geçmiştir.
Tüp bebek tedavisine başlayan çiftlerin ozon terapi düşünmeleri durumunda öncelikle doktor a danışmaları gerekmektedir.

Bu amaçla yaptığımız uygulamalar ile ilgili olarak 4. SIOT Dünya Ozon Kongresinde Roma da konuşmacı olarak deneyimlerimi anlattım.